Bugun...


Eskişehir Fatih Gençlik Spor Ve İzcilik Kulübü’nden Hafta Sonu Kampı
Eskişehir Fatih Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, 2 günlük hafta sonu kampını tamamladı.

Eskişehir Fatih Gençlik Spor Ve İzcilik Kulübü’nden Hafta Sonu Kampı
+ -
Eskişehir Fatih Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, 2 günlük hafta sonu kampını tamamladı.


Aşağı Söğütönü mevkisinde bulunan izcilik tesislerinde yapılan kampa çok sayıda izci katıldı. Sabah saatlerinde kulüp binası önünden kalkan otobüsle başlayan kampta; çadır kurma, doğa yürüyüşü, teknik iz işaretleri dersi ve uygulama, toplu yemek ve dua eğitimi, izcilik oyunları ve okçuluk gibi etkinler yapıldı. Kamp, ertesi gün öbek, oba ve oymaklarda başarı gösteren izcilere hediyeler verilmesiyle sona erdi.


Fatih Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün izcilik sorumlusu olan Kamp Müdürü Akın Kurtaran, “Kamp sayesinde izcilerimiz öğrendikleri bilgi ve becerilerini yerinde uygulama imkanı buluyorlar, hem de doğayla iç içe yaşamanın keyfini yaşıyorlar, hem de zorluklara karşı mücadele etme becerilerini elde ediyorlar” şeklinde konuştu.


İzcilerin kamp yapmasını çok önemsediklerini ve kamplar sayesinde teorik bilgiler öğrendiklerini belirten Kurtaran, “İzcilerin öğrendiklerini en güzel uygulama alanı çadır kamplardır. Bu sayede çadır kurma, çadırda matlar üzerindeki tulumlarda uyuma ve gece nöbeti tutma, zorluklara karşı hayatı idame etmeyi öğreniyorlar. Yine doğa yürüyüşleri yaparak şehir hayatının o beton yığınları arasındaki yorgunluklarını atma, okul ve dershane gibi yoğun ders stresinden kurtulma fırsatı buluyorlar. Temiz havayla iç içe birkaç günün keyfini yaşıyorlar. Bütün bu bahsettiğimiz güzelliklerin yanı sıra hayata hazırlanmış oluyorlar. Bedenen, zihnen ve kişilik olarak da kendilerini geliştirmiş oluyorlar” dedi.
Kaynak: İHAYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI